Forhandlere og samarbejdspartnere

ATBO har en lang række professionelle og dedikerede forhandlere og samarbejdspartnere over hele Danmark, der står klar til at vejlede og inspirere. Fælles for dem alle er, at de har mange års erfaring i møbelbranchen og en stor viden om danske møbelklassikere – og med fokus på høj kvalitet.

Nedenfor kan du se en oversigt over vores forhandlere – og finde en forhandler tæt på dig. Du er naturligvis også velkommen til at kontakte vores Kundeservice på tel. 3315 6601 eller mail kundeservice@atbo.dk, hvis du vil have oplyst nærmeste forhandler.

undefined

Jylland

Heile Møbler og Interiør, Maigårdsvej 11B, 9900 Frederikshavn - heile.dk
Læs mere om ATBO's forhandler i Nordjylland her

Houmøllers Møbler A/S, Frederiksgade 20, 7800 Skive - houmollers-mobler.dk
Læs mere om ATBO's Skive-forhandler her

Høgh Møbler, Vesterbro 67, 9000 Aalborg - hoghmobler.dk
Læs mere om ATBO's forhandler i Aalborg her

Høgh Møbler, Strømgade 1, 9800 Hjørring - hoghmobler.dk
Læs mere om ATBO's forhandler i Hjørring her

 

Illums Bolighus, Lille Torv 2, 8000 Aarhus C - illumsbolighus.dk
Læs mere om ATBO's eksklusive forhandler her

 

Juhls Bolighus A/S, Perlegade 37, 6400 Sønderborg - juhlsbolighus.dk
Læs mere om ATBO's sønderjyske forhandler her

 

MØBELHUSET 2, Vestergade 37, 6270 Tønder - mobelhuset2.dk
Læs mere om en af ATBO's forhandlere i Tønder her

 

Møbelhuset Indbo Center, Hydrovej 2, 6270 Tønder - indbo-center.dk
Læs mere om ATBO's forhandler nord for Tønder her

 

Pakhus85, Åboulevarden 85, 8700 Horsens - pakhus85.dk
Læs om ATBO's anerkendte forhandler i Horsens her

 

Timm Møbler A/S, Århusvej 111, 8900 Randers - timm.dk
Læs mere om ATBO's forhandler i Randers her

 

Villumsens Bolighus, Stationsvej 2, 7570 Vemb - villumsensbolighus.dk
Læs mere om en af ATBO's meget traditionsrige forhandlere her

 

Fyn

Schiang Living A/S, Albanigade 27, 5000 Odense C - schiang-living.dk
Læs mere om ATBO's anerkendte forhandler på Fyn her

Schiang Living A/S, Vestergade 5, 5700 Svendborg - schiang-living.dk
Læs mere om ATBO's anerkendte forhandler på Fyn her

 

Sjælland

Aisen A/S, Gl. Kongevej 89 - 91, 1850 Frederiksberg C. - aisen.dk
Læs mere om den traditionsrige møbelforretning på Frederiksberg her

Classic Fifty Sixty, Vangebovej 52-54, 2840 Holte - classic-fifty-sixty.dk
Læs mere om en af Holtes mest anerkendte designspecialister her

Illums Bolighus A/S, Amagertorv 10, 1160 København K. - illumsbolighus.dk
Læs mere om den eksklusive forretning kendt også udenfor landets grænser her

Nyt i bo, Store Kongensgade 88, 1264 København K - nytibo.dk
Læs mere om en den anerkendte møbelforretning her

WM Living, Strandlodsvej 12, 2300 Københavns S. - wmliving.dk
Læs mere om designforretningen til den kræsne køber her

ATBO Showroom, Strandboulevarden 96, 2100 København Ø - se mere her

 

Norge

Illums Bolighus AS, Munkedamsveien 27, 0251 Oslo - illumsbolighus.no

Illums Bolighus AS, Strandgaten 20, 5013 Bergen - illumsbolighus.no

Rogn Belysning og Interiør, Strandgate 4, 3960 Stathelle - rogn.no

Ruths Design, Neuberggate 14A, 0367 Oslo - ruthsdesign.no

 

Vi samarbejder med følgende sparringspartnere på erhvervsmarkedet:

T Furniture (agentur erhvervssalg) - tfurniture.dk

Holmris.designbrokers - holmris.dk

Botium - botium.dk

Dokk16 - dokk16.dk

Scanoffice - scanoffice.dk

Kontor Syd - kontorsyd.dk

Jyske Rum - jyskindretning.dk

Designoffice - designoffice.dk

Møbelgruppen - møbelgruppen.dk